
Прочетен: 674 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 01.03 18:37


Въпросът дали Владимир Путин имитира Йосиф Сталин е сложен и може да бъде анализиран от историческа, политическа и психологическа гледна точка. Няма пряки доказателства, че Путин съзнателно имитира Сталин, но съществуват паралели и тенденции в управлението им, които могат да бъдат сравнени. Ето някои аспекти, които могат да подкрепят или опровергаят това твърдение:
1. Паралели между Путин и Сталин а) Централизация на властта:-
И двамата лидери са концентрирали властта в свои ръце. Сталин е създал тоталитарна система, докато Путин е изградил авторитарен режим с висока степен на контрол над политическите, икономическите и медийните институции.
-
И двамата са изградили култ към личността си. Сталин е бил изобразяван като непогрешим лидер, докато Путин е представян като силен и решителен водач, необходим за стабилността на Русия.
-
Сталин е известен с масовите репресии, включително ГУЛАГ и чистките. Путин също е използвал репресивни методи срещу опозицията, журналисти и активисти, макар и в по-ограничен мащаб.
-
И двамата лидери са използвали националистическа риторика и идеята за велика Русия. Сталин е подчертавал ролята на СССР като световна сила, докато Путин се фокусира върху възстановяването на руската мощ след разпадането на Съветския съюз.
-
Сталин е бил комунист и е управлявал в рамките на съветската идеология. Путин, от друга страна, не се придържа към комунистическата идеология, а по-скоро към консервативни и националистични ценности.
-
Репресиите при Путин са значително по-ограничени в сравнение с тези на Сталин. Докато Сталин е отговорен за милиони смъртни случаи, репресиите при Путин са насочени главно срещу политическата опозиция и независимите медии.
-
Сталин е използвал централизирана планова икономика, докато Путин допуска пазарна икономика, макар и с висока степен на държавна намеса.
-
През годините имаше опити да се рехабилитира имиджът на Сталин в Русия. Някои смятат, че това е част от стратегията на Путин да легитимира своята власт чрез връзка с историческите постижения на СССР.
-
Путин често използва риторика, която напомня на сталинската, като подчертава важността на националната сигурност, борбата с враговете на държавата и великодержавността.
-
Подобно на Сталин, Путин упражнява строг контрол над медиите, като използва пропаганда за укрепване на своя имидж и дискредитиране на опозицията.
Въпреки че няма пряки доказателства, че Путин съзнателно имитира Сталин, съществуват паралели в техните стилове на управление, включително централизация на властта, култ към личността и използване на репресивни методи. Въпреки това, има и значителни разлики, особено в идеологията и мащаба на репресиите.
Путин може да черпи вдъхновение от Сталин като исторически лидер, който е успял да утвърди Русия като световна сила, но не е ясно дали това е съзнателна имитация или просто сходни тенденции в авторитарното управление.
Как болните мозъци чудесно се имплицират в политческия свят и как ще гласувам само за партията на рекетираните бизнесмени
Симпатичен ми е Тръмп, защото е харизматичен и гледа UFC като мен, но като започне човечеца да откача и да прави своите парадоксални грешки като например неподписването на САЩ за климатичните промени и още кой знае какво, как ли ще ми опротивее, не ми се в
мисли.
България също е едно фантастично-магическо място, защото нейния съд, прокуратура и всякакви видове институции се тресят по волята на болния мозък на един сикаджия, който до там по сталински е подозрителен, че всеки българин с биснес активи се превръща в негова жертва като му се краде биснеса или просто като му се разбива или неговата глава или главницата на бизнеса му.
И ако покойния Александър Божков навремето специализираше джаз в едно национално радио, учейки се на функционирането на прословутите 10 процента, неговия наследник ББ вече работи активно по схемата 60 на 40 процента, като 60 процента не са за него, а за ГЕРБ, докато 40 % са на този който е понесъл кръстта към грехопадението на своя биснес.
А сега какво биха казали тези наши съграждани, които вият в името на светостта да се гласува при хубавите нарушения на изборите. Сега вие ми кажете как ще гласувам за тлъсти гербаджии. Нима не им стигат инвестициите на ЕС или нагласените обществени поръчки по общини и паланки?
Дотам му стига извратената психика, че прави невъзможен 8 избор на парламентарен шеф.
Единствените за които мога да гласувам са само дисидентите, а те са едни единствени, но нямат партия. Когато репресипаните биснесмени с откраднати от ББ бизнеси направят политическа формация, тогава ще вярвам само и единствено на тях . Ще им вярвам сляпо и безрезервно, защото те ще са истинските потърпевши и ще знаят как най-ефективно затрият предходните субекти.Само дисидентите на един режим могат да правят истинска политика и да бъдат истински коректив на статуквото.
Сега само да уточня, че Черепа направи своя партия, но той беше с ББ и уби доста хора, затова не мога да гласувам за компрометирани убийци, та дори те да са дисиденти.
Може ли да си преставите докъде е стигнала болната мисъл на един бивш луд премиер - да рекетира и приватизира биснеса на Мишо Бирата, на онзи човек с месокомбината за луканки, на стопаните свиневъди, сега е нападнал като типичен вълк от Банкя овцете на нещастните велиградчани овцевъди и е готов да нападне всеки биснес, който не свири по неговата формула 60 на 40 процента.
Все пак сина на този човек е европейско барселонско гражданче, но можем ли да сравним този резил с резила на Байдън да амнистира синчето си или лудостта на Путин да изстреля ядрена глава върху Европа. Нашият лудяга е светец пред тези световно известни болни мозъци.
https://apollon.blog.bg/zabavlenie/2025/02/19/stranata-s-nai-visok-dial-na-komisionni-i-na-otkradnati-bizn.1940434
И закапак в разградения двор на българската институционалност се налага да забием поредния пирон в ковчега на НЕК, която се оказва, че няма никакви регулаторни органи за прозрачност и защита на обществения интерес, а вместо това функционира като частна или получастна компания и никакъв КЕВР не може да я регулира.
Сега НЕК е решила да ликвидира каскада Белмекен и освобождави всичките си оператори като от 33-ма оператори, новите ръководители на ведомството са решили да съкратят два щата и да оставят само един оператор, защото търговската визия на директорите е вместо хора и разходи и плащане на осигуровки, да бъдат въведени компютърни системи с изкуствен интелект и пълна автоматизация на процесите, зае да може вече да няма оператори
Да наречеш една партия "Величие&quo...
Монархиите: остатък от миналото или бъде...